Офіційно. Роз’яснення стосовно коштів УЄФА

zhoff logo1

Житомирська обласна асоціація футболу хоче проінформувати футбольну спільноту нашої країни щодо хибного трактування позиції УЄФА окремими ЗМІ та, зокрема, Ігорем Кочетовим, який поставив під сумнів виконання УЄФА програм щорічного фінансування національних асоціацій.

Під час наради президента Української асоціації футболу Андрій Павелка з керівниками регіональних асоціацій футболу, зокрема головою нашої асоціації футболу Русланом Павлюком, обговорювалося питання щодо фінансування, яке Україна отримує від УЄФА та за програмою HatTrick.

Зауважимо, що Ігор Кочетов не брав участь у обговоренні даного питання, зробив хибні висновки про програму УЄФА та дезінформував ЗМІ щодо «боргів» УЄФА перед Україною й написав з цього приводу листа до УЄФА.

Саме тому ЖОАФ вважає за потрібне надати деякі роз’яснення стосовно коштів, які УЄФА надав на потреби подолання наслідків коронавірусу:

УЄФА розширив можливості цільового використання коштів за програмою HatTrick. Відповідне рішення опубліковане на офіційному сайті організації, про яке й було проінформовано регіональні асоціації під час наради під головуванням очільника УАФ Андрія Павелка.

УЄФА дозволив національним асоціаціям більш гнучко розпоряджатися коштами, які планово виділяються країнам-учасникам за програмою HatTrick, а саме – витрачати їх на ліквідацію наслідків пандемії коронавірусу.

УЄФА не збільшував обсяги фінансування і не змінював планові терміни перерахування цих коштів.

Як і передбачалося раніше, Україна планує отримати кошти УЄФА в межах програми HatTrick, що стартує з сезону 2020/2021. Максимальна сума, яка може бути доступна УАФ, як і раніше, складає 4,3 млн. євро. Її надходження, як і раніше, очікується упродовж 2020 – першого півріччя 2021 років.

Змінилося лише одне – це дозвіл УЄФА витрачати планову фінансову підтримку країн-учасниць, окрім цільових потреб розвитку футболу, ще й на подолання наслідків СOVID-19.

Відповідно, позиція Кочетова, який не розуміючи суті питання, поставив під сумнів виконання УЄФА програм щорічного фінансування національних асоціацій, не має нічого спільного із реальністю.

Просимо довіряти тільки офіційним джерелам і не поширювати неправдиву інформацію.