Перед початком нового футбольного сезону 2018 року пропонуємо дізнатися від голови Житомирської обласної федерації футболу Руслана Павлюка про плани федерації на новий сезон.
– Вже цього тижня, 5 травня, відбудеться старт РОС-Чемпіонату та РОС-Першості області. Чого очікує федерація від нового футбольного сезону?
– Насамперед, хочу привітати всіх вболівальників із початком нового футбольного сезону на Житомирщині, від якого ми очікуємо видовищних, яскравих, інтригуючи турнірів і заходів. У Вищій лізі будуть змагатися дев’ять команд, серед новачків – переможець Першої ліги сезону 2017 року чуднівський «Тетерів» і колектив СДЮСШОР «Полісся» (Житомир). Одразу шість новачків маємо у Першості області – новостворені футбольні клуби з Житомирського, Попільнянського районів, Брусилова, Іршанська, Ємільчиного, Довбиша, Волиці, Мирополя.
Активно працюємо над тим, аби кожне місто мало команду обласного рівня. На жаль, поки не можемо «розштурхати» Коростишів, у якого велика футбольна історія. У пріоритеті федерації – збільшення команд-учасниць Чемпіонату Житомирщини. Приємно, що «прибуло» ветеранських команд в області – ветерани з Лугин, Овруча, Радомишля, Баранівки.
Для федерації одним із найважливіших напрямів є дитячо-юнацький футбол. У сезоні 2017/2018 років ми змінили формат Дитячо-юнацької футбольної ліги області. Перш за все, відзначу, що у 2017 році 818 гравців уведено в базу даних Федерації футболу України. Обласна федерація футболу спільно з управлінням сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА, районними федераціями проводить змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч», турніри пам’яті видатних футбольних діячів Житомирщини, турніри, присвячені з наменним датам.
Взимку Житомирська обласна федерація футболу по всій області провел а ряд інноваційних уроків з футболу. А навчав «футбольній справі» школ ярів вчитель Довбиської ЗОШ І-ІІІ ступенів, абсолютний переможець Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок та урок фізичної культури з елементами футболу-2013» Віктор Твардовський.
– Що скажете на рахунок жіночого футболу в області?
– Минулого року, вперше за часів незалежності, було організовано Чемпіонат області серед жінок. Поки маємо лише шість команд, які грають у два кола. Наша команда працює над створенням якісного, конкурентоспроможного жіночого чемпіонату, у якому братимуть участь команди зі всієї області. Наші футболістки достойно представляють Житомирщину на всеукраїнських змаганнях. Нещодавно збірні WU15 та WU-17 посіли п’яте місце Чемпіонату України серед дівчат.
Житомирська область має й дорослу жіночу команду, яка виступає в Першій лізі Чемпіонату України. Повторюсь, що для федерації головним завданням у розвитку жіночого футболу є збільшення кількості обласних жіночих колективів.
– Яка робота ведеться з районними та міськими федераціями футболу?
– Від усіх районних і міських федерацій футболу, насамперед, вимагаємо: проведення регулярних чемпіонатів, різноманітних турнірів, висвітлення проведених змагань, залучення якомога більше людей до футбольного процесу, а також приведення в порядок установчих документів.
У нас існує рейтингова система, згідно з якою розподіляється фінансова допомога федераціям.
Перед керівництвом районних та міських федерацій залишається обов’язок розвивати різні футбольні напрями: сприяти, допомагати у функціонуванні аматорської, дитячо-юнацької, жіночої й ветеранської команд у районі.


– Як вибудовується робота федерації з мас-медіа?
– На жаль, не буде продовжуватись футбольна програма «Камон, PLAY! Футбол Житомирщини». Важко достукатися до команд, аби вони проводили відеозйомку матчів. Хоча це стосується не усіх. У новому сезоні планується проведення трансляцій центральних матчів федерації – Суперкубок, фінал Кубку області тощо. Також після так званого «зимового міжсезоння» продовжить роботу тижневик Житомирської обласної федерації футболу «Футбол Полісся».


– А як щодо співпраці з ФФУ та житомирською обласною владою?
– Приїзд президента Федерації футболу України Андрія Павелка та Національної збірної України серед ветеранів вперше за роки незалежності до нашого чудового краю – свідчення активної співпраці Федерації футболу України з Житомирською обласною федерацією футболу.
Варто відзначити спільно пророблену роботу Федерації футболу України з Житомирською обласною федерацією щодо відшкодування коштів СДЮСШОР «Полісся» за гравця збірної України, житомирянина Руслана Маліновського. Також я є членом Федерації футболу України та включений до двох комітетів федерації футболу. Нещодавно Житомирська обласна рада затвердила Програму розвитку футболу на 2018–2021 роки, а одним з ініціаторів прийняття цієї програми стала Житомирська обласна федерація футболу.


– Що скажете про арбітраж в області?
– Під егідою федерації функціонує школа футбольних арбітрів. У 2017 році 14 вихованців школи арбітрів дебютували на обласному рівні, а загальна кількість арбітрів в Житомирській області налічує 60 осіб, хоча ще два роки тому їхня кількість не перевищувала 35. Футбольні рефері обласної федерації неодноразово отримують виклики на ігри Другої ліги України та Чемпіонату України U-19. Намагаємось удосконалити піраміду арбітражу – школа арбітрів, район, область, матчі всеукраїнського рівня.
– І на завершення, які турніри планує проводити федерація у 2018 році?
– Наразі вже стартував Кубок Житомирської області «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», поновилися змагання ДЮФЛ області та жіночий чемпіонат. Нещодавно був відбувся Суперкубок Житомирської області. Прикро, що футбольна історія Житомирщини налічує проведення лише двох поєдинків за Суперкубок – будемо заповнювати прогалини наших попередників.
Під час зборів Виконавчого комітету федерації, які відбулися в січні, було затверджено план роботи Житомирської обласної федерації футболу: 5 травня стартують Чемпіонат Житомирської області з футболу серед аматорів (Вища/Перша ліга), 13 травня – ветеранський чемпіонат. Також передбачено проведення Кубку «Героїв АТО», фестивалю «Даруймо радість дітям», Чемпіонату області з футболу серед вищих навчальних закладів, Чемпіонату Житомира серед дитячих вуличних і дворових команд, Чемпіонату Житомирської області з пляжного футболу та ще багато різних турнірів, присвячених видатним діячам чи подіям. Майбутнє футболу залежить від нас із вами. Успіху нам у новому сезоні!





